Nieuwsbrief nummer 12,juli 2009

Werkgroep Eendenkooi Maaspoort

 

                                                                           

 

 

Dit is nieuwsbrief nr 12 van de Stichting Werkgroep Eendenkooi Maaspoort (WEM).

Wij brengen deze nieuwsbrief een aantal keren per jaar uit om u op de hoogte te houden van de voortgang van de werkzaamheden, maar ook van actuele en historische wetenswaardigheden.

Hebt u ideeën, op- of aanmerkingen, laat het ons weten.

 

 

 

Actualiteiten

 

 


In april hebben we op diverse plaatsen in de kooi aangepikte of aangevreten eieren gevonden.

 

 

Ook zijn we gestart met het plaatsen van de bogen in pijp 3.Hiervoor gebruiken we verse slieten ( zijn staken van de wilg), die voor gebruik eerst geschild ( = van de bast ontdoen) dienen te worden.

 

                Het schillen van de slieten

 

Van de 8 geplaatste broedkorven zijn er 4 bezet geweest om in te broeden.In een van de korven heeft een waterhoen gebroed.

            Een van de gebruikte broedkorven

 

Aan het groen is nu te merken dat de natuur goed opgang komt.Er ontwikkelt een overvloed van brandnetels,distels, dovenetels en ook  smeerwortel is aanwezig.Om de kooi toegankelijk te houden zijn we met zeis en riek aan het werk gegaan om het overtollige groen te verwijderen.

 

 

Ook de rietmatten van pijp 3 werden van het overtollige groen ontdaan om te zorgen dat zij in goede conditie blijven.

Een kooiplas in zomerse pracht.

 

Op 2e Pinksterdag heeft Rut, bij Maaspoort presenteert, de eendenkooi met een stand in het winkelcentrum Maaspoort vertegenwoordigt.

 

Een week later werd de dag van het park in Maaspoort gehouden.Daar hadden wij een info tent en we verzorgde een aantal rondleidingen in dekooi.

 

 

Helaas konden we maar 6 rondleidingen geven en daardoor hebben we veel mensen teleur moeten stellen.Hopelijk zien wij hen op onze opendag in september as.

 

Ook hadden wij een loterij gepland waaraan veel mensen hebben deelgenomen en om 16.30 uur tijdens een hevige regenbui heeft een van de jongste bezoekers de winnende loten getrokken.

 

                           Trekking van de loten

 

De volgende personen waren de gelukkige winnaars:

Radio         : I den Teuling

Broedkorf   : Jan van der Kley

Mezenkast : Wim van Leeuwen

 

De prijzen zijn ondertussen bij de juiste personen terecht gekomen en nogmaals onze felicitaties.

 

De maandaggroep heeft in deze periode te kampen gehad met enkele zieken. Wat tot gevolg had dat we minder werk hebben kunnen verzetten.Ondertussen heeft er 1 weer de draad opgepakt, voor Theo komt het nog te vroeg.Wij wensen hem heel veel sterkte toe en hopen hem weer in ons midden te mogen verwelkomen.

 

Ook hebben we tegenslag met het zetten van de bogen in pijp 3.Nadat er een 6 tal bogen was geplaatst, ging het daarna mis. De steunen die we hadden gemaakt konden de kracht van de bogen niet tegenhouden.

 

Intussen zijn de steunen versterkt en kunnen we verder met het plaatsen van de bogen

 

 

 

     

 

          


 


 

Weetjes?

Onze volgende opendag is op Zaterdag 26 september 2009.

Op deze dag hebben we iemand op bezoek die u laat zien hoe broedkorven worden gemaakt.

 

De eerste vrijwilligersdag is op Zondag 11 oktober 2009.

 

Zet deze dagen alvast op uw kalender of agenda.

 

De andere werkdagen kunt u zien op onze site:  www.eendenkooimaaspoort.nl

 

 

Tekstvak: Colofon
Deze nieuwsbrief is een uitgave van De Stichting Werkgroep Eendenkooi Maaspoort en verschijnt onregelmatig.
Redactie Rini Groeneveld .
Kopij
Ideeën en eventuele stukjes of foto’s zenden aan Rini Groeneveld, E-mail:rini.groeneveld@home.nl
Doelstelling
De Stichting WEM is sinds het jaar 2000 bezig met het in stand houden en de restauratie van de voormalige “Empelse Kooi”. Deze kooi is nu bekend als eendenkooi Maaspoort in het Burgemeester Van Zwietenpark. Ze is eigendom van de gemeente 's-Hertogenbosch.
De werkgroep bestaat uit zeven kernleden en een aantal vrijwilligers uit Maaspoort, maar er komen ook vrijwilligers uit andere wijken en plaatsen in de omgeving.
Met restaureren bedoelen we dat we de kooi zoveel mogelijk in de oude staat terug willen brengen.
Donaties
Donaties zijn welkom op onderstaand bankrekening nummer, t.n.v. Werkgroep Eendenkooi Maaspoort
Bestuur Werkgroep Eendenkooi Maaspoort
T. Boudewijns		Penningmeester
F.J.P. v.d. Gevel
M.Groeneveld
Vacature     		Secretaris
G.G. Schreiber
R.A.M. Stokman	                Voorzitter

Bank: RABO – 14 45 36 846
Info: www.eendenkooimaaspoort.nl
E-mail:: eendenkooi-maaspoort@zonnet.nl 
Contactadres: Rut Stokman, 073-6416854

 

 

PS Indien u geen belangstelling heeft betreffende informatie over het werk wat wij

doen, laat ons dat even weten.